Študuj na IB Diploma Programme

Veľká šanca pre študentov 2. a 3. ročníka 4-ročných gymnázií a sexty a septimy 8-ročných gymnázií na celom Slovensku študovať prestížny medzinárodný program na gymnáziu v Bratislave

Spojená škola Novohradská, Gymnázium Jura Hronca v Bratislave, ponúka každoročne študentom stredných škôl z celého Slovenska možnosť študovať prestížny IB diplomový program v anglickom jazyku v posledných dvoch rokoch stredoškolského štúdia.

Sme jedinou štátnou školou na Slovensku, ktorá takýto program ponúka (máme viac ako 20-ročnú tradíciu a vynikajúce akademické výsledky) a ktorá má logo IB World School.

Za štúdium tohto prestížneho medzinárodného programu u nás študenti neplatia
(na rozdiel od privátnych škôl).

V školskom roku 2017/18 otvoríme po prvýkrát až dve triedy IB diplomového programu pre 48 motivovaných študentov, preto šanca na prijatie je vyššia.

Maturitná skúška v tomto programe je medzinárodne akceptovaná a absolventi majú otvorené dvere na renomované univerzity v zahraničí (MIT, Oxford, Harvard, Imperial College of London, UCL ...).

V IB diplomovom programe je menší počet predmetov, preto je štúdium týchto predmetov intenzívnejšie a zohľadňujúce zameranie študenta.

IB diplomoví študenti sa angažujú v množstve aktivít, či sú to debatné turnaje, organizácia medzinárodnej konferencie BRATMUN (Bratislava Model United Nations Conference), súťaže v matematike, programovaní a fyzike.

Viac sa o IB diplomovom programe dozviete na ib.gjh.sk

Výberové konanie sa uskutoční dňa 22.4.2017, prihlášku nájdete na webovej stránke v januári 2017, je potrebné ju zaslať na adresu školy najneskôr mesiac pred termínom výberového konania.